Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 5 lutego 2015

Gdzie tanio zjeść w Kopenhadze - bufety - New Garden, Østerbro

Dania jest dość drogim krajem dla przyjezdnych, przeliczają ceny i wychodzą z podziwu, że piwo w knajpie może kosztować 25 zł a woda 10 zł. Robilam to samo, zaraz po przyjezdzie do Danii i nie moglam sie nadziwic wysokosciom cen zwyklych produktow. Tak, tak, niestety Dania do tanich nie należy i trzeba to wziąć pod uwagę przed przyjazdem. Przyjezdni mają zazwyczaj napięty grafik dnia, ze zwiedzaniem od rana do wieczora, najważniejsze, żeby jak najwięcej zobaczyć. Wcale się nie dziwię, bo gdy wyjeżdżam na 2-3 dni, robię tak samo, chcę jak najwięcej zobaczyć, zachwycać się krajobrazem, budynkami, zobaczyć miasto z każdej możliwej strony. Ale przy tej całej bieganinie, trzeba czasem usiąść, zjeść obiad, wypić kawę. I wtedy zaczynają się schody. Ceny w restauracjach są dość wygórowane, zjedzenie dwudaniowego obiadu + picie [dla jednej osoby] to koszty rzędu 300 kr czyli 169 zł. A jak jesteśmy całą rodziną? Sami policzcie. Koszty całego wyjazdu wzrastają właśnie z powodu cen za jedzenie w restauracji, a przecież nie możemy cały dzień być o suchym prowiancie. Wyjeżdżając gdzieś staram się zawsze poszukać jakiś tańszych restauracji ale dobrze rekomendowanych, co tańsze to nie znaczy, że niedobre. 

Przyznam szczerze, że chodzenie tutaj do restauracji na dwudaniowy obiad, jest w ogóle nie opłacalne i nigdy go nie stosowałam. Znalazłam za to alternatywę, tańszą a o wiele lepszą. Bufety. Idealne na niedzielny obiad a także lepsza i tańsza opcja dla przyjezdnych. 


Po pierwsze, płacisz raz - jesz ile chcesz. 
Po drugie, do godz 16ej jest taniej [60-70 kr czyli 34-39 zł], po 16ej ciut drożej [80-90 kr czyli 45-50 zł]. Cena podawana jest za osobę. Jedynym minusem jest to, że picie jest stosunkowo drogie, cola kosztuje około 30 kr [16 zł] a woda 20 kr [11zł].
Po trzecie, wygoda.

Już opisuję jak to wygląda. Bufet jak sama nazwa mówi, oferuje kilka, kilkanaście dań do wyboru. W Kopenhadze takich bufetów można znaleźć kilkanaście a w samym centrum jest ich kilka, zaraz przy głównych uliczkach, codziennie licznie odwiedzanych przez przyjezdnych. Bardzo często są to bufety mieszane, gdzie można znaleźć kuchnię trochę orientalną ale i nasza, europejską. Bufet w swoich daniach oferuje bardzo często dania ciepłe - różnego rodzaju zupy, gulasze, mięsa czy ryby, zimne - różnego rodzaju makarony, warzywa i pasty, sałatki a także pizze oraz owoce. Często są to też bufety azjatyckie, mongolskie, japońskie czy greckie. Dania przez nich serwowane są na prawdę smaczne i warto spróbować nawet to, czego nigdy w życiu się nie jadło, a nóż widelec odkryje się ciekawe smaki.

Osobiście, ulubionych bufetów mam 5 czy 6. Każdego dania troszkę się różnią, ale wszystkie są przepyszne i zachwycają smakiem. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam jeden z nich, który oferuje dania azjatyckie z domieszką europejskich a także sushi. Muszę przyznać, że zakochałam się w sushi od pierwszego spróbowania. 

New Garden, w dzielnicy Østerbro, w swojej ofercie ma:
Sajgonki, kulki z kurczaka, krewetki w cieście, pierś z kurczaka, nóżki.


Gulasze z kurczaka, wołowiny. Małże, krewetki.


Ryż, makaron, gulasze warzywne.


Owoce i desery.A także wcześniej wspomniane sushi. Kilkanaście rodzai i chrupki krabowe.


A Wy, korzystacie z restauracji oferujących jedzenie w formie bufetu? Czy wolicie dania z karty? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...