Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 18 czerwca 2014

The Color Run pierwszy raz w Kopenhadze

 
Color Run to bieg na 5 kilometrów, który został utworzony przez Travisa Snydera, aby zachęcić profesjonalistów i amatorów do biegania dla zabawy. Dodanie kolorów, na trasie biegu, którymi uczestnicy są obrzucani, było inspiracją z festiwalu kolorów takich jak Holi, które są hinduskimi religijnymi festiwalami.
Pierwszy bieg odbył się w styczniu 2012 roku w Phoenix w którym wzięło udział 6,000 uczestników. Idea Color Run'u przeniosła się do krajów północnej Ameryki, gdzie stały się największą serią eventów w Stanach. W 2013 pomysł rozprzestrzenił się na kraje europejskie i azjatyckie. Pierwsze 'Najszczęśliwsze 5 km na planecie" w Europie odbyło się tego roku w kwietniu w Paryżu. Pieniądze z Color Run przeznaczane są na organizacje charytatywne, pieniądze zebrane w Danii przeznaczone będą na organizacje pomagającą ludziom walczącym z rakiem. 
Miałam przyjemność brać udział w biegu i wiem, że w przyszłym roku też wezmę udział. Atmosfera była świetna, uczestnicy poprzebierali się w śmieszne stroje, jedni biegli, inni szli a na stacjach z kolorami wygłupiali się w najlepsze. Każdy przybijał sobie piątki i nawet dzieciaki kibicowali uczestnikom podczas biegu.


Najszczęśliwsze 5 km na planecie skończyło się koncertem pod gołym niebem. 

Bieg w Kopenhadze był jednym z najszczęśliwszych biegów na planecie a pomaganie potrzebującym jest zawsze dobre więc bieg Color Run jest na pewno jednym z pozytywnych wydarzeń zarówno jak i w Kopenhadze tak i na świecie.

Pat.

Ps. Więcej o biegu na Zulu the Color Run, więcej zdjęć na klik i klik

3 komentarze:

 1. Połączenie przyjemnego z pożytecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia, widać że impreza była udana! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Impreza jak najbardziej udana, za rok na 100% bierzemy znowu udział:)

   Pozdrawiam,
   Pat.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...