Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 1 czerwca 2014

Dzień Dziecka - 5 pomysłów na spędzenie go w Kopenhadze

Jest pierwszy czerwca, Dzień dziecka a Ty dalej nie masz pomysłu gdzie zabrać swojego malucha? Spokojnie, podpowiem Ci parę miejsc w których spędzisz miło czas, a maluch przeżyje niezapomniane chwile.

1. Zoo w Kopenhadze, dość kontrowersyjne, po sytuacjach z zabiciem żyrafy i lwów, mimo to uważam, że każde dziecko powinno pójść do zoo i zobaczyć zwierzątka na żywo. Kopenhaskie Zoo jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych z wieżą wysoką na 43 metry z której można obserwować zoo a także pobliską zieleń. W Kopenhaskim Zoo można zobaczyć zwierzęta z okręgów polarnych, azjatyckie słonie, lwy, afrykańskie impale, okapi, zebry i hipopotamy. Tropikalne Zoo zachwyca kolekcją motyli i ptaków a zoo dla dzieci to fajna możliwość zobaczenia z bliska i dotknięcia krowy, kozy, świni, konia czy lamy. 

 źródło google.pl
1ego czerwca Zoo otwarte jest od 10 d 18. Cena biletów za osobę dorosłą to 160 koron, dziecko od lat 3 do 11 - 95 koron.Strona Zoo.

2. Bakken, jest to najstarszy park rozrywki na świecie, liczy 431 lat, znajduje się w lesie z ponad 400letnimi drzewami i z 2000 gatunków łosi. Bakken oferuje 34 kolejki górskie, z najnowszym Tornado, który daje efekt 5G, wieże spadkowe, przejażdżki, gry i strzelanie. Jest miejscem dla całej rodziny, można wypocząć, zorganizować piknik a wieczorem posłuchać kabaretu, w którym kobiety śpiewają frywolne piosenki z przed 130 lat. 


Wejście do Bakken jest darmowe, zjazdy kosztują 249 koron, Mini zjazdy (dla dzieci do 115 cm) 179 koron. Godziny otwarcia 1ego czerwca od 12 do 22. Strona klik.

3.Den Blå Planet, największe Akwarium w Północnej Europie, które daje wrażenie bycia pod wodą. Akwarium oferuje różnorodne ryby z całego świata, rośliny a także zwierzęta. Największe akwarium z rekinami młotami, węgorzami, murenami i płaszczkami znajduje się w jego centrum. Można podziwiać także ryby i koralowce z Rafy Koralowej, roślinność Amazonii wraz z motylami i różnorodnymi ptakami a takżę piranie i anakondy. 


źródło google.pl
Godziny otwarcia od 10 do 18. Ceny biletów, osoba dorosła 160 koron, dziecko (3 do 11) 95 koron. Strona Den Bla Planet.

4. Tivoli, drugi najstarszy park rozrywki na świecie, oferujący dużą ilość rollercoasterów, przejażdżek, kolejek górskich, karuzel. Jest miejscem dla każdego dziecka ale można też odpocząć w jego ogrodach, posłuchać muzyki, zobaczyć przedstawienie i zobaczyć cudowne fajerwerki co sobotę, przed zamknięciem parku.Godziny otwarcia od 11 do 23. Zjazdy 199 koron, wejście (bez zjazdów) osoba dorosła 139 koron. Strona Tivoli.

5. Experimentarium, jedna z fajniejszych atrakcji dla dziecka, jak i dla dorosłego. Experymentarium zapewnia zabawę na wysokim poziomie a także prezentuje doświadczenia fizyczne i matematyczne. Do końca tego roku zaplanowany jest temat sportów zimowych gdzie jest możliwość ich doświadczenia, sprawdzenia swoich umiejętności i dowiedzenia się więcej na temat ich fenomenu. Na chwilę możesz być komentatorem sportowym, możesz tworzyć lodowe kryształy, zbudować igloo, rzucać śnieżkami, sprawdzić się w slalomie gigancie czy być gwiazdą jazdy figurowej. Experymentarium to zabawa dla całej rodziny.


Godziny otwarcia od 10 do 18. Dzieci do lat 2 wejście gratis, od lat 3 do 11 - 105 koron, osoba dorosła 160 koron. Strona klik.


Mam nadzieję, że wybierzecie coś fajnego dla swojego dziecka i będziecie zadowoleni.

Wszystkiego dobrego dla Maluchów,
Pat.6 komentarzy:

 1. Do tego zoo i akwarium sama bym się wybrała, chyba już wiem co będę robić jak już odwiedzę Kopenhagę:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi, że tutaj jest co robić, nie nudziłabyś się na pewno:)

   ps. Przeżyłam tydzień bez ziemniaków :D

   Usuń
  2. Ja tak jak Little Silly Thoughts chciałabym zobaczyć akwarium i zoo, akwarium jest świetne, takie widziałam tylko na zdjęciach i filmach. Nigdy nie byłam w Kopenhadze, ale mam nadzieję, że kiedyś tam zawitam. Jako dziecko nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie być w wesołym miasteczku, w końcu każdy zachwalał. Od kiedy obejrzałam oszukać przeznaczenie mam gęsią skórkę kiedy myślę o parkach rozrywki i o solarium :P

   Usuń
  3. Akwarium jest bardzo fajne ale wydaje mi się że jeszcze lepsze jest w Barcelonie, jest całkowicie pod wodą więc efekt jeszcze lepszy:) Mnie wesołe miasteczka nie przerażają, nawet chciałabym pojeździć na wszystkim ale nie mogę, choroba 'lokomocyjna' daje się we znaki i nawet do tej pory wymiotuje po roller coasterze, co za pech!

   Pozdrawiam,
   Pat.

   Usuń
 2. Nie znam Kopenhagi, z ciekawością przeczytałam Twój post. Może opiszesz też atrakcje dla dorosłych? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanotowane, postaram się coś sklecić:)

   Pozdrawiam,
   Pat.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...