Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 10 kwietnia 2015

Wyzwanie - wiosenne cele 2015

O każdej porze roku zakładam sobie nowe cele do zrealizowania, ale jak to z celami jest, każdy wie, tym razem będą to bardziej plany na najbliższe miesiące, które chce zrealizować, a czy mi się uda, mam taką nadzieje. Mówią, że jak czymś dzielisz się publicznie, masz więcej motywacji aby to wykonać - oby tak było. Każda motywacja jest dobra, ważne żeby były efekty :) 

Chciałabym się rozwinąć blogowo i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się wprowadzić zmiany, które mam zaplanowane od jakiegoś czasu i będzie to dobry kierunek zarówno dla bloga, jak i dla mnie.

Więcej wpisów typowo o Danii, o miejscach, ludziach, w końcu piszę z Kopenhagi, a więc chcę żebyście poczuli ten klimat! Minimum trzy miesięcznie o tematyce stricte duńskiej. 

Zorganizuję akcję/wyzwanie na blogu, oczywiście powiązaną z Danią, innej opcji nie ma. 

Częściej będę brać udział w różnych blogowych wyzwaniach. W tym momencie jest to 'Kwiecień w słowach' organizowany przez Różową Klarę, z Piątku do Dakoty - Grubaska w małym mieście i wyzwania 30dniowe u Fashionelki. Podobno wystarczy 21 dni aby coś nam weszło w nawyk, nauczyłam się pić wodę, co miałam za lada wyczyn, to nic nie jest mi straszne, teraz przyszedł czas na słodycze i aktywność fizyczną.

Przeprosić się z rolkami i skakanką, znaleźć na nie czas raz w tygodniu.

Pamiętać o sobie i swoich potrzebach, znaleźć dziennie chociaż pół godziny dla siebie - posłuchać ulubionej muzyki, zrobić sobie maseczkę, kubek pysznej herbaty, świeżo wyciskany sok, czego dusza zapragnie. 

Wstawać wcześniej - zdecydowanie rozleniwiłam się przez zimę, wstawałam na ostatnią chwilę, tak aby tylko wyszykować się i iść do pracy. Czas to zmienić!

Dwa dni w miesiącu jako dni offline, bez komputera, wiadomości, czegokolwiek, tylko aparat by udokumentować spędzony dzień.

Wypisać codziennie 5 nowych słówek z duńskiego i nauczyć się ich. 


A na podsumowanie tego wpisu - dobra myśl z dnia dzisiejszego z Kalendarza Rok Dobrych Myśli - ja już postanowiłam - CHCĘ, a Ty?! To chyba jakiś znak, że trzeba wziąć się w garść i walczyć o swoje.

A jakie są Twoje cele/plany na tę wiosnę?

Miłego, 
Pat.

Ps. Wpis powstał w związku z akcją Różowej Klary - Kwiecień w słowach.

8 komentarzy:

 1. Trafiłam tu przypadkiem, poprzez Kwiecień w słowach i już wiem, że zostanę na dłużej. Całym sercem jestem z Tobą i Twoimi wyzwaniami. Trzymam kciuki i osobiście czekam na wpisy o Danii. Chętnie poznam ten kraj nieco lepiej, bo prawdę mówiąc niewiele o nim wiem (by nie powiedzieć... nic). Dwa dni offline? Dla mnie to chyba jeszcze niemożliwe, ale trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromne tak dla publicznego podejmowania zobowiązań. Na swoim przykładzie jak publicznie się zobowiążę to choćby nie wiem co, dam radę :) nie zniosłabym tego wstydu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Agata Dawidziak11 kwi 2015, 12:33:00

  Bardzo lubię czytać Twojego bloga :) Jestem na TAK za wpisami o Danii, zawsze to miło poczytać i wiedzieć, że ktoś jest w podobnej sytuacji (mieszkam w Danii). Może jakieś wpisy o języku duńskim i nauce? Trzymam kciuki za naukę 5 słówek dziennie (i chyba też zacznę) :) Hav en rigtig god weekend! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcześniejsze wstawanie i blogowy rozwój to również moje cele. Życzę Ci powodzenia, oby wszystko się udało! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tobie też życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki! :)
  Miłego! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuje bardzo za te miłe słowa, du er meget sode! :) I już teraz możesz poczytać więcej o Danii a raczej zobaczyć - zapraszam na spacer do Syrenki :) o nauce i duńskim będzie więcej, ale jeszcze nic nie mówię, nie chcę zapeszać. Słówka to chyba najcięższe zadanie, ale już za późno, wszyscy wiedzą, trzeba się wziąć! Bierz się razem ze mną do nauki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie tak, jak już opublikowane, wszyscy przeczytali, to nie ma innej opcji! Motywacja większa i tak jak mówisz, byłoby bardzo wstyd :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że u mnie zawitałaś i zapraszam, rozgość się :) o Danii będzie więcej i mam nadzieję, że Ci się spodoba. Trzymam kciuki za Twoje postanowienia i za wzrost samooceny, na pewno będzie coraz lepiej :) wierzę, że dasz radę i dotrzymasz wszystkich postanowień! Chcesz? To nie ma odwrotu, uda się :) Pozdrawiam serdecznie i do miłego!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...