Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 16 listopada 2014

dlaschroniska.pl - pomóż zwierzakom!

Zastanawialiście się kiedyś ile jest bezdomnych zwierząt i tych, które w schroniskach liczą na to, że ktoś przyjdzie i zabierze je ze sobą do domu? Mnóstwo. Biedne błąkają się gdzieś po miastach, lasach, głodne i brudne, ktoś je najpierw wziął, bo przecież szczeniaczek taki śliczny, dzieci się będą cieszyć, a potem co? Wyrzucił jak zużytą zabawkę, bo szczeniaczek nie jest już małym szczeniaczkiem, tylko urósł i trzeba wychodzić na spacer, zająć się nim, karmić, dzieci straciły zainteresowanie, a dorośli czasu nie mają. To po co trzymać zwierzaka, do samochodu, za miasto i wyrzucają w lesie, a Bogu ducha winien piesek, chodzi i szuka swojego domu. Pisząc to mam łzy w oczach i serce mi pęka, bo nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą być tak podli? Biorą życie i są za nie odpowiedzialni, przecież pies/kot czy inne zwierze, też ma uczucia, też pragnie drugiej osoby, ciepła, a nie zabawy na chwilę, a potem wyrzucenia za drzwi. Wziąłeś życie, jesteś za nie odpowiedzialny, nie dajesz rady, poproś o pomoc, nie krzywdź. Wiele razy widziałam porzucone psy, filmiki, na których ludzie maltretują zwierzęta i nie jestem w stanie pojąć, co te zwierzęta im zrobiły, że tak bestialsko, je traktują?! Małe, bezbronne, które potrzebuje ciepła i miłości. Tylko człowiek potrafi być taką okropną karykaturą i niszczyć to co dobre. Serce mnie boli jak widzę po okaleczane zwierzaki, z ogromnym żalem w oczach a zarazem nadzieją, że znajdzie się ktoś lepszy niż poprzedni 'pan czy pani', i przygarnie ich do siebie. Ja przez wiele lat, błagałam rodziców o psa, warunków za bardzo nie mieliśmy, za małe mieszkanie, system pracy moich rodziców też za bardzo nie pozwalał, bo zwierzak przez większą część dnia byłby sam, a nie o to chodziło. Potem zrozumiałam, zwierze to odpowiedzialność, nie tylko chęć posiadania. Dalej chcę psa i wiem, że prędzej czy później będę go mieć, ale do tej decyzji trzeba dorosnąć, bo pamiętajmy, zwierzę to nie jest zachcianka na chwilę.

Psa mieć nie mogłam, ale chciałam w inny sposób pomóc zwierzakom, żeby choć trochę poprawić ich byt. Codziennie klikam w wszelkiego rodzaju banery, za które płacą sponsorzy i dzięki temu zwierzaki dostają jedzenie i potrzebne rzeczy. Szukając, jak jeszcze mogę pomóc weszłam na dlaschroniska.pl, projekt wspierany przez Pustą miskę, której banner od zawsze jest u mnie na blogu, i chyba od powstania pomysłu, klikam na niego codziennie, Was zachęcam do tego samego. Nie każdy z nas może mieć psa czy kota na własność ale jest wiele sposobów, przez które możemy pomóc tym, które są w schroniskach. Dlaschroniska.pl zajmuje się polepszeniem bytu zwierzaków, które właśnie tam się znajdują. 


Pomoc poprzez stronę dlachroniska.pl, jest bardzo prosta, pokażę Wam to krok po kroku, mam nadzieję, że to ułatwi sprawę.

Wchodzimy na dlaschroniska.pl, możemy wybrać konkretne schronisko i wybrać stamtąd zwierzaka, bądź przejrzeć wszystkie potrzebujące zwierzaki i wybrać tego, któremu chcemy pomóc, dużo jest takich, których jeszcze nikt nie wybrał, warto więc zjechać trochę niżej na stronie i wybrać z tych, które jeszcze nic nie dostały.


Wybieramy zwierzaka, i to co chcemy mu przekazać, karmę, zabawki, obroże, decyzja należy do Was. To Wy sami decydujecie ile chcecie przeznaczyć na pomoc, czy będzie to puszka z jedzeniem, sucha karma czy miska. Pamiętajcie, nie liczy się ilość, ale to, że chcecie pomóc, zwierzaki na pewno będą wdzięczne za każdą.


Po wybraniu, przechodzimy do płatności za rzeczy, mamy do wyboru płatność przelewem bądź przez konto dotpay. Cieszę się, że jest opcja dotpay, ponieważ mając konto w duńskim banku, nie mam możliwości zrobienia przelewu, więc mogę zapłacić kartą.


Płacimy, czekamy na potwierdzenie i otrzymujemy miłego maila, że zwierzak, nie może się już doczekać przesyłki :)


Trzy minuty i pomoc powędrowała do zwierzaka. Plusy dla strony za to, że sami decydujemy co chcemy przekazać zwierzakowi i jakiemu chcemy, możemy przeczytać jego historię, a także zobaczyć, czego najbardziej potrzebuje. Tak jak widzicie bardzo łatwo można poprawić byt zwierzaka, a przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi :) Nie musicie kupować karmy za 100 zł czy zabawek za 50 zł, to od Was zależy ile chcecie przekazać, chcecie kupić jedną karmę czy jedną zabawkę? Super! Każda pomoc się przyda, a małymi kroczkami każdy ze zwierzaków otrzyma to, czego potrzebuje. Pomagacie, na tyle, na ile macie możliwości finansowe, i możecie być pewni, że zwierzak, otrzyma zakupione przez Was rzeczy. To jak, pomożecie zwierzakom?

Wraz z Moim Chłopakiem, zdecydowaliśmy, że co miesiąc będziemy przeznaczać konkretną sumę na pomoc zwierzakom. Potrzebujących jest tak wiele, że chciałoby się ją dać wszystkim, ale niestety nie da się, więc mam nadzieję, że nasza comiesięczna wpłata choć trochę uszczęśliwi zwierzaki. Zróbcie to samo, pamiętajcie, dobro wraca :) idzie zima, chłodniejsze dni, sprawcie, żeby święta i Mikołaj zawędrował też do schronisk. 

Gorąco zachęcam Was do pomagania zwierzakom poprzez zakup karmy bądź zabawki, ale także abyście umieszczali banerek z informacją o akcji na swoim blogu/stronie czy na facebooku. Nagłaśniajmy takie sprawy, aby informacja o potrzebie pomocy doszła jak najdalej, i aby dzięki temu można było uszczęśliwić większą ilości zwierzaków, których nie możemy zabrać do domu.

Miłego,
Pat.Wpis powstał za porozumieniem z dlaschroniska.pl

4 komentarze:

 1. Uważam, że dlaschroniska.pl to rewelacyjny pomysł. Przede wszystkim widzę komu pomagam, jest możliwość zrobienia zakupów i tańszych i droższych, w zależności jakimi pieniędzmi akurat dysponuję, a cały proces idzie rach ciach on-line. Dla mnie bardzo wygodna forma i staram się regularnie raz na jakiś czas robić tam zakupy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą, szybko i łatwo można pomóc i nie ważne ile akurat mamy pieniędzy no i jeszcze do tego możemy sami wybrać milusińskiego, któremu chcemy pomóc, choć dla mnie to było trudne, bo wszystkie potrzebują pomocy i wszystkim by się chciało pomóc.. mam nadzieję, że z czasem uda się pomóc wszystkim. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. absolutnie genialny pomysł i wszystko jest tu jawne, jasne i zachęcające do pomagania :) to przeciez takie proste, pozwole sobie to zlinkowac do myzoo.pl :) zeby wiecej osob sie dowiedziało o akcji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomoc przez stronę jest bardzo prosta, sami dowolnie wybieramy ilu psiakom i za jaką kwotę chcemy pomóc :)
  linkuj, rozsyłaj, niech jak najwięcej ludzi o tym się dowie, jest jeszcze wiele zwierzaków, którym przydałaby się pomoc :)

  Wesołych Świąt!
  Pozdrawiam,
  Pat.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...