Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 23 listopada 2014

Polecam filmy #1

Zawsze lubiłam oglądać dużo filmów, nie mam swojego upatrzonego typu, film ma być po prostu dobry, nie powiem, że od czasu do czasu nie lubię oglądnąć łzawej komedii romantycznej, bo lubię, ale na co dzień wolę ciekawy film, dramat, takie na faktach, dobrą nieprzerysowaną komedię. Stwierdziłam, że co jakiś czas będę się z Wami dzielić oglądniętymi filmami, może zachęcę Was do ich oglądnięcia a, i może pokażę Wam te, których jeszcze nie oglądaliście. Dajcie znać czy Wam ten pomysł przypadł do gustu, żebym wiedziała, czy chcecie takie posty czy też nie :)

Sąsiedzi to film z 2014 roku, chciałam go oglądnąć od kiedy przypadkiem na mieście zobaczyłam zwiastun, zapowiadał masę śmiechu i przezabawnych scen, i rzeczywiście tak było. Film opowiada o młodym małżeństwie z dzieckiem, obok których dom wynajmuje bractwo, a jak to z bractwami bywa, uwielbiają imprezy. Na początku Mac i Teddy chcą się zaprzyjaźnić z bractwem i razem z nimi imprezują, żeby sobie przypomnieć jak to było kiedy jeszcze nie mieli dziecka. Relacje między nimi jednak zaostrzają się, rozpoczyna się walka, jest masa podstępów i niezbyt miłe zagrywki z obu stron. Film jest śmieszny, świetne sceny z imprez, ciekawa postać Zaca Efrona jako młodego lidera bractwa, no i oczywiście przezabawny Seth Rogen.

Kolejna komedia ze świetną obsadą aktorską - Michael Douglas, Robert de Niro, Morgan Freeman i Kevin Kline - czterech podstarzałych dziadków wybiera się do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich, który przez całe życie nie dał 'zaciągnąć się' do ołtarza, nie trudno się domyślić, że Jego wybranka jest dużo od niego młodsza. Jeden z nich wpląta się w romans, drugi pobije się na dyskotece, trzeci chce ulec pokusie a czwarty chce zrobić wszystko aby do ślubu nie doszło. Film Last Vegas to dobra komedia z czołówką świetnych aktorów, nieprzesadzony, nie zanudza, nie ciągnie się, idealny na wieczór we dwoje czy też w gronie znajomych.


Millerowie, to komedia z Jennifer Aniston, oczekiwałam czegoś lepszego po filmie, ale nie jest najgorszy, Jennifer chyba znudziło się już granie w komediach, bo wszędzie gra wnerwione, klnące laski, daleko jej do słodkich dziewczyn, które grała we wcześniejszych filmach. Diler w średnim wieku, tancerka w klubie go go, typowa męska ciapa i dziewczyna mieszkająca na ulicy, udając kochającą się rodzinę, starają się przeszmuglować narkotyki przez granice. Duża ilość śmiesznych tekstów zwłaszcza ze strony 'ojca rodziny', dość śmieszne dialogi, całość ogólnie spójna, pod koniec film robi się mniej śmieszny i jakiś taki nijaki.. Ogólnie ciekawy, o ile nie oczekuje się nie wiadomo czego.


A teraz mój faworyt, oglądałam ten film kilkanaście razy i lubię do niego wracać. Lekki, przyjemny, życiowy, nie jest to typowa komedia z masą śmiechu i głupimi dialogami. Artur to synek bogatej mamusi, który szasta pieniędzmi na prawo i lewo, życiowy lekkoduch, balangowicz, który nie wie co to praca, obowiązki i do tego ma - nianię. Vivian, bo tak mówi o matce stawia mu warunek, ma wyjść za Susan albo koniec z pieniędzmi, Susan to dość stanowcza, wymagająca kobieta, która wie czego chce. Artur nie jest gotowy na małżeństwo, ale nie widzi innego wyjścia, w między czasie zakochuje się w przypadkowo spotkanej kobiecie, więc musi wybrać między pieniędzmi a prawdziwą miłością. Lekka, przyjemna komedia, świetna postać Russella Brand'ta, piękna relacja między głównym bohaterem a nianią oraz zimne relacje rodzinne z matką, składają się na ciekawy, dający do myślenia film.


Bez reguł - Unthinkable, to film, któremu daleko do komedii, thriller, który do samego końca trzyma w napięciu i szczerze czekasz do końca aby się dowiedzieć, czy zakładnik kłamie i czy uda im się odnaleźć bomby. Terrorysta islamski umieszcza w trzech miejscach na terenie USA bomby jądrowe, na ich zdemontowanie służby specjalne mają dwa dni, ale.. nie wiedzą gdzie one się znajdują. 'H' - tajniak, stosuje brutalne metody przesłuchań aby wydobyć informacje o ukrytych bombach. Sami zobaczcie jak daleko się muszą posunąć aby je zdobyć..Panaceum to film, który wywarł na mnie duże wrażenie, na początku wydawał się nijaki, monotonny, momentami wręcz nudny, ale nie zrażajcie się tym, to tylko początek jest nijaki. Emily i Martin wiodą udane życie, oboje są piękni, młodzi i kochają się ponad wszystko, sytuacja zmienia się kiedy Martin trafia do więzienia za przestępstwa finansowe. Wymarzone życie Emily rozsypuje się i nie radzi sobie ona z nową sytuacją, jej psychika nie wytrzymuje. Gdy jej mąż wychodzi z więzienia, sytuacja jest jeszcze gorsza. Z kryzysu próbuje wyciągnąć ją lekarz psychiatra, którego metody leczenia przynoszą oczekiwane rezultaty. Jednak pewnej nocy Emily dopuszcza się czegoś, czego nie jest świadoma, w wyniku czego trafia do szpitala psychiatrycznego, a cała wina zostaje zrzucona na lekarza, który ją leczył. Po obserwacji i wnikliwych badaniach lekarza, okazuje się, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, a i chora Emily więcej ma za skórą niż można by się spodziewać.
Dom snów to gratka dla fanów nowego Bonda, Daniela Craiga, bohaterem filmu jest Will Attenton, który wraz ze swoją rodziną wprowadza się do nowego domu, w którym, jak się później okazuje, dokonano morderstwa. Podejrzewany o zbrodnie mąż, nadal żyje, a Will i sąsiadka mają wrażenie, że nie wszystko w tej sprawie zostało rozwiązane i zbadane. Will próbując odkryć prawdę, dowiaduje się przerażających rzeczy, na które nie był przygotowany..


Widzieliście te filmy? Podobały Wam się? A może chcecie któryś oglądnąć?
Serdecznie zapraszam do oglądnięcia, nie zawiedziecie się :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...