Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 24 maja 2014

Co warto zobaczyć w Kopenhadze? Botanisk Have - ogród botaniczny.

Ostatnimi czasy pogoda nas rozpieszcza i nawet nie myślę, żeby siedzieć w domu. W weekend staramy się odpoczywać, postanowiliśmy więc udać się do ogrodu botanicznego, który znajduję się w centrum Kopenhagi, a jest tak cichym i spokojnym miejscem, że wydawać by się mogło, że znajdujemy się gdzieś na obrzeżach miasta. 


Botanisk Have - ogród botaniczny znajduję się na powierzchni 10 hektarów z charakterystycznym kompleksem szklarni, które powstały tutaj w 1874 roku, a same ogród w 1870. Ogród jest częścią Uniwersytetu Kopenhaskiego i Muzeum Historii Naturalnej. 


W szklarniach znajdują się drzewa, palma z 1824, kolekcja cykad, która liczy ponad 100 lat, kaktusy i sukulenty, a także orchidee i begonie. W specjalnie klimatyzowanych szklarniach cieplarnianych znajdują się rośliny arktyczne.
 

Ogród jest przepiękny, dużo jest skalniaków z przeróżnymi kwiatami i strumyczkami, po środku znajduję się jezioro w którym pływają żółwie i kaczki. Można przyjść i odpocząć po ciężkim dniu, zrelaksować się w cieniu drzew. 


Ogród jest idealny dla zwolenników odpoczywania na świeżym powietrzu, a przy tym można nacieszyć oko piękną przyrodą. Przy słonecznej pogodzie ogród jest pełen ludzi. Wstęp do niego jest za darmo, do szklarni także. Znajduję zaraz przy stacji Norreport. Adres: Øster Farimagsgade 2B, 1353 København. W okresie od maja do września otwarty jest we wszystkie dni w godzinach od 8:30 do 18. W okresie od października do kwietnia od 8:30 do 16.Miłego weekendu,
Pat.

2 komentarze:

  1. Jak dobrze, że są jeszcze takie miejsca w środku miasta :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że kiedyś nie znikną. Ludzie muszą cieszyć się takimi miejscami i korzystać z nich ile się da:)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...