Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 11 maja 2014

Powrót do przyszłości - zaryzykowałbyś?

Chyba każdy z Nas choć raz oglądał "Powrót do przyszłości" w reżyserii Roberta Zemeckisa, kultowy film z końca lat 80tych. Nie?! To żałuj! Ja bardzo przepadam za filmami z tamtego okresu, teraz już się nie robi takiego kina, ja ogólnie mam chyba słabość do lat 80tych:) wtedy jeszcze technologia nie była tak dobrze rozwinięta, nie było takich możliwości przy tworzeniu efektów specjalnych jak teraz a proszę, Powrót do przyszłości według mnie jest zrobiony bardzo fajnie, nie ma w nim przesadzonych efektów, które tak jak w teraźniejszych filmach sci-fi, rażą w oczy. Ale dość już tych wywodów:) film jest wart obejrzenia i kto tego jeszcze nie zrobił, niech jak najszybciej to nadrobi. Na pewno polubicie Marty'ego McFly i ekscentrycznego Doktora Emmetta Browna.

źróło zdjęć google.pl


Aha! Tylko oglądajcie uważnie, wszystkie trzy części. Są ze sobą świetnie połączone i efekt końcowy jest niesamowity. Trochę ich co najwyżej poniosło z wyglądem świata w 2015 roku, myśleli że do tego czasu już będą latające samochody!? Fajna perspektywa, ale na to chyba trzeba jeszcze dłuuugo poczekać. 


Ciekawostka. Pamiętacie buty Marty'ego z II części Powrotu do Przyszłości? Były to Nike Air Mag. W 2011 wyprodukowano ich 1500 par, ze sprzedaży których, pieniądze zostały przekazane na fundacje Michaela J. Foxa - Foundation For Parkinson's Research. W 2015 kolekcja ma być ponownie w sprzedaży, czyżby wtedy kiedy Marty i Doc odwiedzili 2015?!:) Info klik, buty wciąż są na ebay'u klik.

W każdym bądź razie nie chciałam pisać o filmie, może nie dosłownie o samym filmie ale wątku w nim zawartym - podróży w czasie. Czy nie sądzicie, że to coś niesamowitego, a jednocześnie tak nierealnego? Bo wyobraźcie sobie, że kiedyś taka maszyna powstaje i zostaje zmieniony bieg wydarzeń. Czy to wyszłoby na dobre? Czy świat byłby lepszy? Zapobieglibyśmy wojną? Nie byłoby nazistowskich przywódców?

A co Ty byś zrobił? Gdybyś miał możliwość podróży w czasie? Chciałbyś zobaczyć siebie za kilka lat a może cofnąłbyś się w czasie żeby zmienić coś w swoim życiu z czego nie jesteś dumny? Czy zaryzykowałbyś zmiany mimo, że mogłyby one wpłynąć na Twoje kolejne wybory?
Myślałam jak odpowiedzieć na te pytania i nie wiem, tak na prawdę nie jestem pewna czy chciałabym wiedzieć jaka jest moja przyszłość. Chyba trochę bałabym się tej wiedzy..

A Ty zaryzykowałbyś?


<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

  ga('create', 'UA-51000302-1', 'frakobenhavnwithlove.blogspot.dk');
  ga('send', 'pageview');

</script>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...