Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 5 maja 2014

Co nowego w Kopenhadze czyli Eurowizja

Chyba każdy chociaż raz oglądał Eurowizję albo chociaż co roku sprawdza na którym to miejscu tym razem była Polska. Niestety, od paru już lat niczym szczególnym nie prezentujemy się na tym ogólnoświatowym konkursie i nasze miejsca są dość odległe. Dlaczego w ogóle piszę o Eurowizji? W tym roku to Dania a konkretnie Kopenhaga, po wygranej Emmelie de Forest, jest miastem prowadzącym Eurowizję. Duńczycy bardzo serio podeszli do tematu i bardzo przejęli się organizacją. 

Poza miastem powstała wyspa, na której, w wielkiej hali będą odbywać się Semi-Fianły i Finał, a w mieście - Miasteczko Eurowizji, w którym przez cały tydzień dzieje się coś ciekawego. Są animatorzy dla dzieci, dwie sceny na których występują reprezentanci danych krajów a także zabawy dla tych większych, każdy może wypróbować swoich sił i zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę na karaoke. Dla każdego coś dobrego.

W telewizji pokazywane są tylko Semi-Finały i Finał, więc fajnie zobaczyć tą drugą stronę, mniej komercyjną, i być częścią tak dużego wydarzenia. Miasto stara się, żeby każdy mógł znaleźć coś fajnego dla siebie i dobrze się bawił. Program jest dość obszerny i ktoś kto nie zdołał kupić biletu na koncerty, na pewno będzie miał szansę posłuchać muzyki na żywo, może w trochę mniej spektakularny sposób ale zawsze lepszy taki niż żaden. Będzie też transmisja Semi-Finałów i Finału w Wiosce Eurowizji więc to też sposób, żeby fajnie spędzić wieczór na świeżym powietrzu.

I semi-finał już jutro o 20, II w czwartek a Finał już 10 maja.


Na rynku przy ratuszu, było wczoraj oficjalne rozpoczęcie Eurowizji. Na czerwonym dywanie odbyła się prezentacja wszystkich reprezentantów krajów, które biorą udział w konkursie.A na czerwonym dywanie:
źródło zdjęć z czerwonego dywanu - eurovision.tv


 Emmelie de Forest zeszłoroczna zwyciężczyni


Basim tegoroczny reprezentant Danii
  
Conchita Wurst kontrowersyjna reprezentantka Austrii 

Twin Twin z Francji


Kolorowi Pollapönk z Islandii, no i NASI Donatan i Cleo.


A Wy oglądacie Eurowizję? Kibicujecie naszym? A może macie swojego faworyta? Czy może w ogóle nie jesteście zwolennikami takich eventów?

Lubicie śledzić newsy odnośnie Eurowizji to zaglądnijcie na oficjalną stronę www.eurovision.tv, facebookowego fanpage'a, zaglądnijcie na Twittera albo Instagram.

Miłego wieczoru,
Pat.

2 komentarze:

  1. Wybierasz się? Ja się specjalnie nie interesuję, ale trzymam kciuki za naszą reprezentację:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, nie wybieram się, za późno pomyślałam o biletach a potem zostały już tylko te najdroższe.. więc albo będziemy oglądać w domu albo pójdziemy na miasto bo w wiosce Eurowizji będą wyświetlać na telebimie. Wczoraj byliśmy na chwilę zobaczyć pierwszy semi-finał ale było za zimno, żeby tam siedzieć:) ja też trzymam kciuki, fajnie by było jakbyśmy zajęli wysokie miejsce:) kto wie.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...