Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 10 maja 2014

Kopenhaga z góry - Vor Frelsers Kirke

Ostatni tydzień należał do tych deszczowych, więc z chęcią wracam pamięcią do bardziej słonecznych dni. Właśnie w taki jeden słoneczny dzień wybraliśmy się na wieżę kościoła Vor Frelsers Kirke. Kościół znajduję się około 2,5 kilometra od ścisłego centrum Kopenhagi, metrem dojedziemy tam w 5 minut, spacerkiem zajmie nam to 30 minut, ale nie ma czego żałować, po drodze widoki są piękne. Kościół znajduje się w dzielnicy Christianshavn, [dla nas] kontrowersyjnej dzielnicy, zwaną potocznie przez polaków, mieszkających w Danii, - Kryśką. Kościół charakteryzuje się wysoką na 90m wieżą widokową z której rozpościera się piękny widok Kopenhagi. Polecam wejście na nią w bardziej słoneczne dni - efekt murowany. 

Wieżę można zwiedzać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16, w niedziele i święta od 10:30 do 16. Cena za wejście 35 kr. Oficjalna strona klik.


Aby wejść na część widokową wieży musimy pokonać schody, które z każdym poziomem robią się coraz węższe i coraz bardziej strome, dobra kondycja na pewno pomoże ich pokonanie. Po wyjściu na zewnątrz cieszymy oko pięknymi widokami Kopenhagi. Z góry możemy zobaczyć Tivoli, Ratusz, stadion Parken i wiele innych ważniejszych punktów w mieście. Jeżeli pierwszy poziom wieży widokowej jest 'za nisko' można wejść wyżej, prawie do samej złotej kuli na szczycie wieży. 
Na mnie 90m zrobiło ogromne wrażenie, patrzenie w dół wprawiało mnie w niepokój i nie powiem, nogi trochę mi się trzęsły. Jednak warto wdrapać się na górę i podziwiać Kopenhagę 'z chmur':)

Czyż nie prezentuje się pięknie?

Miłego,
Pat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...