Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 4 września 2014

Ecco Walkathon w Kopenhadze - wrażenia po

W poprzednią niedzielę całą paczką braliśmy udział w Ecco Walkathonie, pomysł na niego powstał już w 1999 roku i jest wydarzeniem corocznym. Ideą Ecco Walkathonu jest zbieranie pieniążków na organizacje charytatywne. Za każdy kilometr, który przejdzie uczestnik, firma Ecco płaci 7,50 kr. i tym sposobem od początku jego powstania w Danii udało się uzbierać i przekazać 30 milionów kr na cele charytatywne.
W tym roku pieniążki były zbierane na dwie organizacje - SOS Bornebyerne czyli Wioski Dziecięce i Bornehjertefonden - organizacje, która pomaga dzieciaczkom z wadami serca. 


Pogoda nie dopisywała w niedziele w ogóle, lało już od nocy i bałam się, że nie będzie dużej frekwencji na Walkathonie. Myliłam się jednak, ludzie nie zawiedli. Zakładali płaszcze przeciwdeszczowe, mieli kalosze, parasolki i szli, mokli w deszczu, i nie patrzyli na nic. Ważniejsze było pomaganie dzieciaczkom, nikt nie zważał na niepogodę. My z resztą też nie :)


Walkathon w Kopenhadze obejmował trzy trasy 6 kilometrową i dwie 10 kilometrowe. Wybraliśmy 10 kilometrów, niestety za wolno chodziliśmy żeby zrobić chociaż dwie trasy, na następny rok się poprawimy. Myślę, że brak pogody też powodował to, że tak wolno szło. Deszcz, wiatr wiejący prosto w twarz, nie było przyjemnie, całkiem inaczej by się szło przy słonku i ciepełku, ale udało nam się pokonać 10 kilometrów i zebrać pieniądze dla dzieci, które ich potrzebują. 

Na naszej trasie mijaliśmy zabytki Kopenhagi 
Syrenkę, jakoś smutno wygląda w tym deszczu, nie uważacie?


Przepiękny Nyhavn, znacznie lepiej reprezentuje się w słoneczne dni


Borsen, którego iglica sięga 53 metrówTivoliSztukę nowoczesną, z przesłaniem - Twoje buty, Twoja historia, Nowy start.


Szczęśliwą ścianę, można za pomocą kolorów wyrazić siebie :)


Pieniążki za nasze kilometry przekazaliśmy na obie organizacje, przy wybieraniu gdzie mają pójść robiliśmy tak, żeby pieniążki poszły i do jednej i do drugiej. I już tego samego dnia było uzbierane 600,000 kr na Wioski Dziecięce, czy to nie wspaniale? :)

Co myślicie o tego typu wydarzeniach? 
Bierzecie udział w wydarzeniach mających na celu pomoc potrzebującym?
Znacie inne takie projekty?

Uważam, że więcej firm powinno się angażować w tego typu przedsięwzięcia aby dofinansowywać różne organizacje charytatywne i pomagać nie tylko dzieciom, ale wszystkim potrzebującym.
Jestem pewna że w przyszłym roku też weźmiemy udział w Walkathonie i przygotujemy się tak, żeby przejść dwie trasy i żeby przekazać dwa razy więcej pieniążków niż w tym roku.
Przemokliśmy cali ale było warto, miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie po naszej stronie.

Miłego, 
Pat.


4 komentarze:

 1. Nie brałam udziału natomiast akcję znam. I uważam, że w rewelacyjny sposób łączy przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w 100%, powinno być więcej takich akcji :)

   Miłego,
   Pat.

   Usuń
 2. Też widziałam już we Francji podobne akcje, bardzo dobry pomysł! A oglądając Twoje zdjęcia w głowie cały czas pojawiało się "O, to widziałam! I to też!", to super uczucie. Dopiero niedawno znalazłam Twój blog, a już go uwielbiam! :)
  Miłego tygodnia!
  Ania (www.interesowania.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa, od razu mam lepszy humor i uśmiech od ucha do ucha! :)

   Miłego!
   Pat.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...