Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 17 maja 2015

Wiosenne Tivoli

Park rozrywki Tivoli jest drugim pod względem wieku parkiem rozrywki świata po Bakken w pobliskim Klampenborgu oraz najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii. W 1843 roku Georg Carstensen, otrzymał królewską sankcje aby natychmiast otworzyć Tivoli Park poza Kopenhagą, w jego dzisiejszej dzielnicy Vesterport. Na początku park nosił nazwę 'Tivoli & Vauxhall' gdzie słowo Tivoli miało nawiązywać do dzisiaj już nieistniejących ogrodów w Paryżu, natomiast Vauxhall do ogrodów w Londynie. 

Tivoli zdobyło natychmiastowy sukces, był dostępny dla wszystkich klas społecznych i osiągnął reputacje - miejsca do odwiedzenia, która trwa do dziś. Inne parki rozrywki były zamykane a Tivoli było modernizowane, dodane zostały restauracje i bary, miejsce rozrywki ewoluowało - wygląd i otoczenie się zmieniły, ale styl i tradycja pozostały bez zmian.

Georg Carstensen powiedział, że 'Tivoli nigdy nie zostanie ukończone', co oznacza, że Tivoli się ciągle zmienia. Star budynki są remontowane, wprowadzane są nowe przejażdżki i koncepcje rozrywki. Każdego sezonu Tivoli zmienia się, w ciągu roku można przejechać się na 26 różnych atrakcjach a w czasie Halloween na 29. 
Drewniana kolejka górska - Rutsjebanen jest jedną z najstarszych drewnianych kolejek na świecie. Została wybudowana w 1914 roku w Malmo, jest kontrolowana przez operatora wyhamowującego na zjazdach, aby uniknąć zbyt dużej prędkości.


The Star flyer to ogromna karuzela łańcuchowa z której można podziwiać całe miasto.


W parku mieszczą się także przepiękne ogrody przy których można odpocząć i posłuchać muzyki dobiegającej z auli koncertowej.
W ekspresową przejażdżkę zabiera Odin Ekspress - wiatr we włosach murowany.Aquila to karuzela, na której można poczuć co to przeciążenie 4G.Little Dragon to coś dla maluchów.


Demon to rollercoaster z najwyższym punktem na 28 metrach, jazda na niej trwa 1 minutę i 46 sekund ale obfituje w szereg pętli, obrotów i miejsca o obniżonym oddziaływaniu grawitacji.  A po przejażdżkach można udać się na odpoczynek na ławce w pięknym ogrodzie. Zjeść duńskie smorebrod i napić się Tuborga w którejś z małych knajpek na terenie ogrodu. 
Gwardia Tivoli to zespół muzyczny, złożony z chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Noszą mundury piechoty duńskiej armii, których zadaniem jest między innymi funkcja reprezentacyjna gwardii królewskiej. Zespół daje koncerty, uczestniczy w paradach, trzyma straż przy budynkach i pomnikach na specjalne okazje i reprezentuje ogrody w czasie rozmaitych wydarzeń.


Tivoli to nie tylko park rozrywki ale i miejsce dla spotkań towarzyskich.

Jak Wam się podoba Tivoli?
Przejechalibyście się którąś z atrakcji?

A Wy w jakich parkach rozrywki byliście?

Miłego,
Pat.

3 komentarze:

  1. oja, już się nie mogę doczekać, aż tam wpadnę :D. Uwielbiam parki rozrywki, póki co byłam we włoskiej Mirabilandii i w paryskim Disneylandzie, w obu było genialnie, chociaż Disneylandu za bardzo nie doceniłam, bo chodziłam cały dzień głodna i marudna :P. Ale w Mirabilandii było genialnie. Do Tivoli też na pewno wbiję, bo na zdjęciach wygląda magicznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Spróbowałabym wszystkich, choć obawiam się że z moją chorobą lokomocyjnych na niektórych byłoby krucho. Coś wspaniałego i zabawa na cały dzień. Zdjęcia magiczne, aż chce się jechać do tego parku. Może kiedyś się to uda :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdyby nie te karuzele, to wyglądałoby to jak niemiecki weihnachtsmarkt. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...