Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 5 kwietnia 2014

Chasing Mavericks - Wysoka fala

Nie wiem jak Wy, ale ja chłodne piątkowe wieczory lubię spędzać na oglądaniu filmów, tym razem natknęłam się na film Wysoka fala z Gerardem Butlerem. Film spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam napisać coś nie coś, abyście i wy spędzili trochę czasu, i oglądnęli go.

Chasing Mavericks czy też polski tytuł Wysoka fala to film, który opowiada o walce ze słabościami, o dążeniu do celu a także o znalezieniu w życiu tego, co daje nam szczęście i spełnienie. Film, po obejrzeniu którego zastanawiamy się, co tak na prawdę robimy na świecie i czy pracujemy całym sobą, aby osiągnąć to, czego tak bardzo pragniemy.

Jay Moriarity to młody, pełny optymizmu chłopak, którego całym życiem jest surfing. Całkiem przypadkiem dowiaduje się o istnieniu Maverick'ów - ogromnych fal - w które nikt nie wierzy. Zafascynowany Jay zamierza zmierzyć się z falą a także z samym sobą. O przygotowanie do surfu na Mavericku, prosi Frosty'ego Hessona, miejscową legendę. Frosty wyznacza zadania, którym Jay musi sprostać przez 12 tygodni aby był odpowiednio, fizycznie oraz psychicznie, przygotowany. Chłopak z zapałem uczy się i przygotowuje do wyzwania, jest pewny, że uda mu się oswobodzić wielką falę. 

Jay to chłopak z rozbitej rodziny - ojciec zostawił Jego matkę, jak ten był mały, matka poprzez problemy z alkoholem zaniedbuje dom i Jay'a. Chłopak jednak się nie poddaje, przejmuje obowiązki pana domu i dzieli szkolne jak i domowe obowiązki. Przygotowywania i oczekiwania na Mavericka są dla chłopaka lekcją życia, Frosty uczy go walki z samym sobą a także z wszelkimi przeciwnościami. Uczy go jak odpowiednio czuć i rozróżniać cechy, które pomogą mu później w zmaganiach z wodą. Pokazuje mu także jak osiągnąć zamierzony cel i dowiedzieć się co jest najważniejsze w życiu. Czy Jay'owi się uda?! Sprawdź sam.


Film przyjemny, pozytywny, o pasji i zwalczaniu przeciwności, oparty na faktach, na prawdę warty obejrzenia. Pokazuje nam aspekty, nad którymi powinniśmy przystać i zastanowić się co dalej. Zachęcam Was do obejrzenia.

A Wy, oglądaliście ostatnio jakieś filmy godne polecenia?

Pozdrawiam, Pat.

2 komentarze:

 1. aaaa, surfing to coś co kocham i nienawidze :) kocham jak sie uda stanac na desce i zlapac dobra fale, a nienawidze jak obrywam dechą w głowe ;) obejrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie próbowałam, surfing wydaje mi się taki nieosiągalny. Wytrwałości więc życzę:)

   Pat.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...