Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Co warto zobaczyć w Kopenhadze? Canal Tour

Jak już wcześniej pisałam, Niedzielę Wielkanocną spędziliśmy dość nietypowo. Pogoda dopisywała całe święta więc żal było nie skorzystać z pogody. Pojechaliśmy do centrum i niewiele myśląc wsiedliśmy do łódki i podziwialiśmy Kopenhagę z wody.

Canal Tours to wycieczka po kanałach Kopenhagi z przewodnikiem, który coś nie coś opowiada o mijanych atrakcjach. Zwiedzanie trwa godzinę podczas której można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. 
Poniżej video promujące Canal Tours Copenhagen.


A teraz zapraszam na rejs po zdjęciach:)
My swoją wycieczkę zaczęliśmy w Gammel Strand, trasa zaznaczona jest kolorem czerwonym.Mijaliśmy Christiansborg Slot, który dawniej był Zamkiem Królewskim, obecnie znajduję się tam Parlament Duński.


Operę Królewską im. królowej Małgorzaty.


Przepiękny trójmasztowy statek na którym ćwiczą i szkolą się przyszli marynarze.Okręty duńskich Marines, w skład których wchodzą, okręty wsparcia (5), okręty patrolowe (13), lodołamacze (3), ochrony środowiska (4), baza nurków i niszczyciele min (4).Jacht KrólewskiDen Lille Havfrue - Małą Syrenkę postać z baśni Hansa Christiana Andersena a także symbol Danii, przy którym zawsze jest tłoczno.


Płynęliśmy kanałem Christianshavn, który słynie z licznej społeczności żeglarskiej z ogromną ilością domów na łodziach.


Słynną wieżę z Vor Frelsers Kirke, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Kopenhadze, wysoka na 90 m.

I Bibliotekę Narodową Den Sorte Diamant, Czarny Diament.


Po Czarnym Diamencie popłynęliśmy przez Holmens Canal do miejsca startowego wycieczki.

Koszt wycieczki dla osoby dorosłej to 75 kr, dziecka w wieku 6 do 11 - 35 kr, dziecko do lat 5- gratis. Bilet rodzinny czyli 2 osoby dorosłe + 3 dzieci to koszt 190 kr. Rozkład jazdy łodzi, poniżej. Przewodnik opowiada o atrakcjach w trzech językach - duńskim, angielskim i niemieckim.


Jeśli jesteście w Kopenhadze i pogoda dopisuje, to nie zastanawiajcie się, wycieczka kanałami kopenhaskimi obowiązkowa.

Pozdrawiam,
Pat.2 komentarze:

 1. Świetna sprawa, w Kopenhadze nie byłam, ale zawsze kiedy to tylko jest możliwe staram się zobaczyć miasto "z łodzi", bo to zupełnie inna perspektywa i świetny sposób na zobaczenie miasta. Ostatnio pływałam tak po Berlinie, Paryżu i Warszawie, polecam:) Pat jakie plany na majówkę, macie jakieś wolne w Kopenhadze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zapraszam do Kopenhagi, na pewno coś by Ci się spodobało:)) Paryż <3 marzy mi się, może w tym roku to marzenie zrealizuje:))
   Na majówkę planów nie ma, tu jako takiej majówki nie ma, jedynie 1ego mają wolne bo też święto. Mój będzie miał wolne więc jak pogoda dopisze to pojedziemy nad morze i będziemy się lenić:) w piątek i sobotę już do pracy więc tylko w czwartek będziemy mogli pozwolić sobie na leniuchowanie. A Twoje plany na majówkę?

   Pozdrawiam,
   Pat.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...