Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 18 kwietnia 2014

Rooibos herbata z czerwonokrzewu

Czy słyszał z Was ktoś o herbacie z czerwonokrzewu? I jej zaletach? Nie!? Chętnie Wam o niej powiem. 
Na tę herbatę trafiłam jakiś czas temu i pokochałam ją od samego początku. Do gustu przypadło mi w niej w zasadzie wszystko, bo do zielonej herbaty do tej pory nie potrafię się ani przyzwyczaić ani przekonać. 
Informacje pochodzą z ulotki herba-ta o krzewie Rooibos.

Rooibos czy inaczej herbata z czerwonokrzewu jest znana z dobroczynnego działania zdrowotnego, nie zawiera środków konserwujących i barwników, wyróżnia się łagodnością i brakiem typowego dla herbat czerwonych czy zielonych smaku goryczy. Ma naturalny, miodowy smak i słomkowy kolor. Smakuje na gorąco jak i na zimno, można ją pić bez ograniczeń i o każdej porze dnia bo nie zawiera kofeiny. Mogą ją pić, dzieci, niemowlęta oraz osoby chore na nerki. Herbata z czerwonokrzewu uspokoi, odpręży i pomoże zasnąć, polecana jest osobą nerwowym, cierpiącym na bóle głowy, zaburzenia snu, napięcie nerwowe, łagodne stany depresyjne i nadciśnienie.

Herbata z czerwonokrzewu jest antyoksydantem - badania nad herbatą dowiodły, że zawiera ona silne antyoksydanty, które zapewniają ochronę przed mutacją komórek, które prowadzą do chorób nowotworowych. Herbata zawiera polifenole, które chronią ciało przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, które atakują zdrowe komórki i osłabiają odporność. Luteolina i kwercyna działają przeciwskurczowo, co potwierdza kojący wpływ Rooibosa na niemowlęta cierpiące na kolkę jelitową. Orientyna, izoorientyna, witeksyna i izowiteksyna działają antyoksydacyjnie i obniżają ciśnienie tętnicze krwi. 

Herbata z czerwonokrzewu jest pomocą w leczeniu cukrzycy i nadwagi - luteolina, kwercyna, izokwercyna i rutyna łagodzą następstwa zaburzeń cukrzycowych, pinital pozwala obniżyć poziom cukru we krwia napar z czerwonokrzewu wspomaga przemianę materii.Czerwonokrzew jako środek przeciwskurczowy - napar z czerwonokrzewu jest stosowany jako suplement dla dzieci ze skłonnością do kolki oraz przy skurczach żołądka. Kwercyna łagodzi także objawy zmęczenia nóg, skurczów mięśni, bólów głowy, nieżytów jelitowo-żołądkowych, zapalenia jelit i dolegliwości menstruacyjnych. Pomaga w przypadkach bezsenności, rozdrażnienia, skokach ciśnienia. 


Roiboos i alergie oraz choroby skóry - badania prowadzone w Japonii wykazały, zmniejszenie swędzenia u osób ze stanami zapalnymi skóry, które regularnie piły napar z Roiboosa. Łagodzi także objawy trądziku i łuszczycy, a także brodawki i opryszczkę. Kwasy zawarte w czerwonokrzewie posiadają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Napar zawiera kwercetynę która wspomaga organizm w walce z alergiami. 

Rooibos dla matek - duże ilości przyswajalnego żelaza, wspomagają organizm w okresie ciąży, w czasie karmienia piersią stymuluje wytwarzanie pokarmu. Rozkurczowe działanie uwolni niemowlę od kolek a mamie pozwoli spokojniej spać. 

Związki mineralne zawarte w Roiboosie mają korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, wygląd skóry, włosów, stan zębów i kości. 


Na mnie herbata działa kojąco, uspokaja. Skóra rzeczywiście jest lepsza, bardziej sprężysta, pojawia się znacznie mniej trądziku, łagodzi bóle głowy i bóle menstruacyjne. Jest przepyszna w smaku, nie trzeba jej słodzić i można ją pić kilka razy dziennie, jest dobrym zamiennikiem dla czarnej herbaty. Znacznie lepsza jest ta liściasta, przy torebkach było czuć gorycz i różniła się smakiem od tej fusiastej. Jest delikatna dla żołądka i pomaga przy zaparciach.

Znaliście już wcześniej herbatę z czerwonokrzewu? Znacie jeszcze jakieś inne herbaty dobrze działające na nasz organizm? Chętnie dowiem się o innych, które mają na nas dobry wpływ.

Polecam ją wszystkim miłośnikom herbat.
Pozdrawiam,
Pat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...