Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 24 stycznia 2015

Tag: 50 faktów o mnie

Tag: 50 faktów o mnie już od jakiegoś czasu krąży po internecie, postanowiłam i ja z niego skorzystać, odbiega to trochę od wpisów, które zawsze piszę ale chciałabym Was poznać i abyście Wy poznali mnie :) Piszcie więc w komentarzach fakty o sobie, poznajmy się :)
1. Jestem jedynaczką, która zawsze chciała mieć rodzeństwo, zazdrościłam wszystkim moim koleżanką, które rodzeństwo miały a fakt ten podkreślałam mówiąc, "jak fajnie, że masz rodzeństwo, masz z kim spędzać czas, masz z kim się bić i kłócić". Byłam świadkiem wielu 'wojen' pomiędzy rodzeństwem i wtedy wydawało mi się to takie super.. :)

2. Boję się żab i pająków, żab panicznie.

3. Moja przygoda z chórem szkolnym trwała..4 godziny. Śpiewać to ja lubię, ale pod prysznicem.

4. Jeśli jesteśmy przy muzyce to, znam bardzo, bardzo dużo piosenek na pamięć, zwłaszcza tych anglojęzycznych. Wystarczy, że dwa, trzy razy usłyszę piosenkę i tekst jest już u mnie w głowie. Jeszcze jako nastolatka mieszkająca w domu, słuchałam radia i zawsze, ale to zawsze śpiewałam piosenki, wtedy Tato mówił, 'żeby tak szybko nauka wchodziła Ci do głowy jak te piosenki'.

5. Przez całą podstawówkę miałam świadectwa z czerwonym paskiem, w gimnazjum i liceum moja średnia oscylowała w granicach tej paskowej.

6. Uwielbiam żelki, zwłaszcza te z kwaśną posypką. Z każdego wyjazdu do Niemiec do rodziny, przywoziłam całe pudełka kwaśnych żelków, bo tam kosztują 1-2 euro, żal było nie korzystać :)

7. Dwa tygodnie przed komunią, wywróciłam się na rowerze i zdarłam sobie.. brodę. Moja Mama o mało nie dostała zawału jak przyszłam do domu zapłakana i zakrwawiona. Na zdjęciach z komunii prezentuję się 'pięknie' ze zdartą brodą.

8. Nie lubię, wręcz nienawidzę przedmiotów ścisłych. Matematyka, chemia i fizyka to była moja zmora w szkole..

9. Kocham psy! Marzę o tym, żeby w przyszłości mieć psa, a nawet dwa. Kiedy na ulicy mijam kogoś z psem, to muszę ich zaczepić i pogłaskać psiaka.

10. W przedszkolu ugryzł mnie pies, po czym mam małą bliznę na zewnętrznej stronie lewej dłoni.

11. Bardzo boli mnie krzywda zwierząt i za każdym razem kiedy widzę gdzieś na internecie zdjęcie, filmik ze zwierzętami, którym dzieję się krzywda - płaczę. To są istotki, które nie mogą się obronić i nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie są tacy podli i je krzywdzą.

12. Uwielbiam wolontariaty i mam ich kilkanaście na koncie.

13. Jako dziecko byłam tak chora, że musiała przyjeżdżać pielęgniarka i dawać mi zastrzyki w tyłek, jak tylko widziałam samochód lekarza, chowałam się za kanapę, żeby nie mogli mnie znaleźć :)

14. Jako nastolatka przez dwa lata nosiłam stały aparat ortodontyczny, którego nienawidziłam. Chłopaki nie dawali mi żyć, docinkom nie było końca.

15. Jestem krótkowidzem, moja wada jest wysoka, na prawym oku -4,5 a na lewym -5.

16. Jako dziecko uwielbiałam Majkę Jeżowską, do dzisiaj mam kasety z jej piosenkami.

17. Mam dwie przyjaciółki, które poznałam poprzez mojego pierwszego bloga, którego założyłam jak miałam 15 lat.

18. Mój pierwszy telefon dostałam w wieku 14 lat i od tamtej pory mam ten sam numer.

19. Ze względu na problemy z żołądkiem, parzę pomidory i ściągam z nich skórę.

20. Mam bardzo dobrą, analityczną pamięć. Mój chłopak mówi, że powinnam pracować w FBI, bo wszystko zawsze pamiętam i nic się przede mną nie ukryje.

21. Jako nastolatka miałam więcej kolegów niż koleżanek.

22. Nienawidzę jak ktoś kłamie.

23. Moją ulubioną książką jest Ania z Zielonego Wzgórza i jej dalsze części. Mam także ekranizacje tej książki, którą oglądam co jakiś czas.

24. Mam bzika na punkcie 'Przyjaciół' mogłabym go oglądać cały czas, a umożliwiają mi to powtórki na ComedyCentral i śliczny box z wszystkimi seriami, który dostałam w zeszłym roku pod choinkę.

25. Bardzo dużo analizuję i zastanawiam się 'co by było gdybym..'

26. Moje trzecie imię, z bierzmowania, to Anastazja.

27. Nie odbieram gdy ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru.

28. Nienawidzę gdy ktoś mówi do mnie Pati. Gdy studiowałam wszystkim obcokrajowcom ciężko mówiło się Patrycja, z polską wymową z 'y', mówili Pat i tak zostało do dziś.

29. W okresie liceum często jeździłam z dziewczynami na dyskoteki, wtedy naszym ulubionym napojem alkoholowym było kamikadze.

30. Teraz wolę białe wino, pół słodkie.

31. Pierwszy raz włosy zafarbowałam w wieku 20 lat, na rudo, od zawsze mi się marzył ten kolor. Teraz przeszłam już prawie do swojego naturalnego koloru. Wcześniej jako nastolatka farbowałam się szamponetkami na kolor wiśniowy bądź miedziany, potem na szczęście tylko brąz.

32. Jestem alergikiem.

33. Moje 'naturalne' włosy są falowane, kręcone, przez pewien okres czasu nawet nosiłam naturalne, ale zdecydowanie wole proste.

34. Nie wymawiam poprawnie litery 'r' i nie potrafię 'rowerkować' czyli powtarzać 'rrrrrrr'.

35. Od 7 roku życia przez parę lat jeździłam na kolonie i obozy. Jak z nich wracałam, zawsze prosiłam mamę, żeby zrobiła pomidorową i naleśniki, był to mój obowiązkowy obiad popowrocie :)

36. Po podstawówce ścięłam włosy na chłopaka, najgorszy okres w moim życiu był wtedy gdy odrastały i zaczęłam je zapuszczać, nigdy więcej.

37. Uwielbiam jeździć samochodem.

38. Urodziłam się 13ego.

39. Bardzo często marzną mi stopy.

40. Mam dużą kolekcję kubków.

41. Zawsze marzyłam o tym, żeby otworzyć kawiarnię i mieć własną księgarnie bądź bibliotekę.

42. Boję się, że.. 'narobi' na mnie ptak, gdy widzę gołębie siedzące na latarniach, omijam je.

43. Uwielbiam białą czekoladę.

44. Wolę nosić zegarek na prawej ręce.

45. Zawsze mam przy sobie aparat, a z wakacji zawsze przywożę ponad 1000 zrobionych zdjęć.

46. Mam silną wolę, robi ze mną, co chce.

47. Jako dziecko panicznie bałam się wody. Przy każdym wejściu do morza/jeziora, rozgrywał się horror.

48. Marzy mi się willa w Toskanii.

49. Jako nastolatka nie tolerowałam ubierania się na cebulę, było mi gorąco, nie zapinałam kurtki, nie nosiłam szalika. Teraz sobie tego nie wyobrażam, gruba kurtka, szalik, rękawiczki i kaptur to obowiązek w zimie. Ma mi być ciepło i już :)

50. Od 2009 roku mieszkam w Danii.

I jak, łączy nas coś? :)

Miłego weekendu,
Pat.

 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...